Call centrum
02 4445 7777
Po-Pia: 9-18:00, Sob: 10-13:00

Online rezervácia leteniek

[Folder]


Dospelý
16+
Mládežník
12 - 15 r.
Dieťa
2 - 11 r.
Kojenec
0-23mes

Podobné články

[Madeira, ostrov farieb a kvetinových záhrad]
28.09.2016
Madeira, ostrov farieb a kvetinových záhrad ...
3982 prečítaní
[Načasujte správne svoju cestu]
03.12.2015
Načasujte správne svoju cestu
2322 prečítaní
Pamiatky v Hongkongu
Pridané dňa: | 5409 prečítaní
Pamiatky v Sydney
Pridané dňa: | 7419 prečítaní
Pamiatky v Kodani
Pridané dňa: | 8391 prečítaní
Archív správ

Aktuality

[Londýnsky Luton trhá rekordy, letisko zažilo svoj najrušnejší rok]
22.05.2019
Londýnsky Luton trhá rekordy, letisko zažilo svoj najrušnejší rok

Jedno zo štyroch letísk v anglickom Londýne prežilo za posledný rok veľký boom. V období medzi aprílom 2018 a aprílom 2019 prešlo letiskom Luton až 17 miliónov cestujúcich, čo je najvyšší počet v histórii letiska.

viac
[Wizzair oslavuje 15. narodeniny, do polnoci ponúka zľavy na letenky]
20.05.2019
Wizzair oslavuje 15. narodeniny, do polnoci ponúka zľavy na letenky

Pred pätnástimi rokmi, 19. mája 2004, odletelo ráno o 6:20 prvé lietadlo Wizzair z poľského letiska v Katoviciach na londýnske letisko Luton.

viac
[Letenky na Santorini z Viedne už od 78 €]
15.05.2019
Letenky na Santorini z Viedne už od 78 €

Grécky ostrov je jedným z najromantickejších miest a obľúbenou dovolenkovou destináciou, ročne ho navštívia viac ako dva milióny turistov.

viac
[Ryanair oslávil 25 rokov na letisku v Manchestri]
13.05.2019
Ryanair oslávil 25 rokov na letisku v Manchestri

Ryanair pôsobí na letisku v Manchestri už 25 rokov, prvý let írskej nízkonákladovky odletel v roku 1994.

viac
[Izraelský Eilat má nové medzinárodné letisko Ramon]
08.05.2019
Izraelský Eilat má nové medzinárodné letisko Ramon

Dlho očakávané nové letisko je už oficiálne otvorené pre domáce aj medzinárodné lety. Letisko nahrádza letisko v Eilate, ktoré sa využívalo takmer výlučne na vnútroštátne lety a provizórne medzinárodné letisko v Ovde, ktoré bolo vzdialené až 60 kilometrov severne od mesta.

viac

Pamiatky v Amsterdame

dsc03053.jpg

Pri návšteve Amsterdamu môžete obdivovať množstvo pamiatok, ktoré si získajú azda každého. Toto mesto nesie niekoľko stôp umeleckých vízií Rembrandta van Rijna, tento svetoznámy maliar žil v meste v polovici 17. storočia.

Neďaleko rieky Amstel nájdete dom, v ktorom býval a tvoril, vyniká svojimi červenými okenicami, ktoré sú v kontraste s belosťou okien – dnes tu sídli Rembrandtovo múzeum.

KRÁĽOVSKÝ PALÁC

Tento architektonický skvost postavený v klasicistickom štýle nájdete na námestí Dam. Pochádza zo 17. storočia. V tomto paláci by ste však kráľovnú hľadali márne, v súčasnosti je skôr domovom pre stovky holubov, a tiež oddychovým miestom pre turistov. Viac informácií hľadajte tu. V budove mestskej radnice môžete nájsť aj hudobné divadlo. Možno sa tu kultúrne vyžiť na baletnom či opernom predstavení.

NÁMESTIE DAM

Námestie Dam nájdete pár minút od centrálnej stanice, keď prejdete pozdĺž ulicou Damrak. História tohto námestia siaha až do 13. storočia. V 13. storočí vraj došlo postaveniu hrádze (dam) na rieke Amstel za účelom ochrany Amsterdamu pred povodňami, ktoré mu hrozili z Južného mora (Južné more je úžinou Severného mora). Niektorí návštevníci tvrdia, že hoci je Dam skutočným centrom Amsterdamu, tak poznajú aj oveľa krajšie miesta, ktoré možno v tomto meste vidieť.

V samotnom srdci námestia sa nachádza kontroverzný pamätník, ktorý je postavený ako spomienka na holandských vojakov a členov národného odporu, ktorí zomreli počas druhej svetovej vojny. Tento pamätník bol odhalený v roku 1956 a vo svojich útrobách vraj obsahuje pôdu zo všetkých holandských provincií.

Na námestí Dam sa nachádza aj Múzeum Madame Tussauds, v ktorom nájdete svetoznámu zbierku voskových figurín známych osobností.

Ďalej sa tu  nachádza aj Niewe Kek, v preklade Nový kostol, v ktorom sa konajú umelecké výstavy. Nový kostol má svoje historické korene v 15.storočí. Turistov tu láka náhrobok slávneho admirála, národného hrdinu Michiela de Ruytera, ktorý zomrel pri námornej bitke v roku 1676 na Sicílii.

Tiež tu možno obdivovať aj Beurs van Berlage, budovu starej burzy, ktorá v súčasnosti slúži ako koncertná hala a výstavisko. Beurs van Berlage pochádza z roku 1903 a je postavená podľa návrhu architekta Berlaga, ktorý bol vedúcim predstaviteľom amsterdamskej architektonickej školy. Viac informácii hľadajte tu.

 

BEGIJNHOF

Begijnhof je malebný dvor, ktorý sa nachádza medzi Kalverstraat a Spui a bol založený v roku 1346. V súčasnosti je takou „osviežujúcou“ oázou pokoja v samom centre mesta. Cez jedny „vrátka“ sa dostanete do akejsi až romantickej dedinky, kde vás upútajú rekonštruované štítové domy zo 17. a18. storočia. V týchto domčekoch bývali najmä členky náboženského rádu bekyní. Možno tu obdivovať aj kostol a kaplnku. V blízkosti sa nachádza aj Amsterdamské historické múzeum. Pre viac informácií kliknite sem.

 

OUDE KERK (STARÝ KOSTOL)

Pokojným miestom v Amsterdame je aj tento starý kostol s malými domčekmi, ktoré sú pripojené k jeho stranám. Jeho goticko-renesančná oktagonálna zvonica bola v minulosti často používaná námorníkmi, pretože to bol základný orientačný bod v Amsterdame. Starý kostol je najstaršou kamennou budovou v meste a najstaršou pamiatkou Amsterdamu ako takého. Viac informácií hľadajte tu.

 

BUDOVA HLAVNÉHO NÁDRAŽIA

Hlavné nádražie vyniká tým, že stojí na troch ostrovoch, patrí medzi elegantné stavby Amsterdamu.

 

OOST INDISCH HUIS

Táto honosná budova obchodnej spoločnosti bola vybudovaná v renesančnom štýle a od roku 1605 tu sídli Východoindická spoločnosť. Viac informácií hľadajte tu.

 

WESTERKERK (ZÁPADNÝ KOSTOL)

Západný kostol vám učarí 50 metrovou vežou, ktorá ponúka prekrásny výhľad na historické jadro Amsterdamu. Pre viac informácií kliknite sem.

Uvedené informácie majú len informatívny charakter a boli platné v čase písania článku. CK MALKO POLO, s.r.o. prevádzkovateľ portálu letenky.sk neručí za ich správnosť a aktuálnosť.
 

Vyberte si lacné letenky do Amsterdamu:


Špeciálna ponuka

Kam Odkiaľ Cesta Spoločnosť Konečná cena s taxami
Amsterdam Viedeň [jednosmerná letenka] Easyjet Airline 80,-  Výber dátumov
Amsterdam Praha [jednosmerná letenka] Easyjet Airline 83,-  Výber dátumov
Amsterdam Budapešť [obojsmerná letenka] Easyjet Airline 85,-  Výber dátumov
Amsterdam Viedeň [jednosmerná letenka] Vueling Airlines 83,-  Výber dátumov
Ceny sú konečné, zahŕňajú letenku, taxy a poplatok za vystavenie.

« späť

© 1998-2016. Všetky práva vyhradené.          Všeobecné obchodné podmienky  |  Ochrana údajov  |  Kontakt

IATA accredited agent