Call centrum
02 4445 7777
PO-PIA: 9:00-17:00, SO-NE: zatvorené

Online rezervácia leteniek

[Folder]


Dospelý
16+
Mládežník
12 - 15 r.
Dieťa
2 - 11 r.
Kojenec
0-23mes

Podobné články

[Madeira, ostrov farieb a kvetinových záhrad]
28.09.2016
Madeira, ostrov farieb a kvetinových záhrad ...
4927 prečítaní
[Načasujte správne svoju cestu]
03.12.2015
Načasujte správne svoju cestu
2672 prečítaní
Pamiatky v Hongkongu
Pridané dňa: | 6139 prečítaní
Pamiatky v Sydney
Pridané dňa: | 8298 prečítaní
Pamiatky v Kodani
Pridané dňa: | 9441 prečítaní
Archív správ

Aktuality

[Cestovateľský semafor – kam môžeme cestovať bez obmedzení?]
13.08.2020
Cestovateľský semafor – kam môžeme cestovať bez obmedzení?

Situácia ohľadom cestovania vo svete sa každým dňom mení a rovnako s ňou sa upravujú aj epidemiologické opatrenia v jednotlivých krajinách Európskej únie, aby sa tak zamedzilo opätovnému šíreniu nového koronavírusu. Aby ste mali lepší prehľad o tom, kam môžete cestovať bez obmedzení a po návrate z ktorých krajín sa vyžaduje test či povinná karanténa, prinášame vám priebežne aktualizovanú mapu Európy s cestovateľským semaforom.

viac
[Austrian Airlines obnovujú lety do vybraných krajín]
04.08.2020
Austrian Airlines obnovujú lety do vybraných krajín

S dobrými správami prichádzajú známe rakúske aerolínie Austrian Airlines. Po zrušení zákazu príletov z vybraných krajín obnovujú teraz pravidelné linky z Viedne až do 15 destinácií.

viac
[Viedeň sa zaradí medzi najbezpečnejšie letiská]
28.07.2020
Viedeň sa zaradí medzi najbezpečnejšie letiská

Rakúske letisko Schwechat vo Viedni sa najnovšie zaradí medzi najbezpečnejšie letiská na svete a to vďaka testovaciemu zavádzaniu medzinárodných noriem pre bezpečnostné opatrenia proti šíreniu ochorenia COVID-19 v lietadlách a na letiskách, ktoré vyvíja Európska agentúra pre bezpečnosť letectva (EASA).

viac
[Dovolenka v Chorvátsku s AirExplore]
24.07.2020
Dovolenka v Chorvátsku s AirExplore

Chceli by ste ísť na dovolenku k moru, ale neviete kedy a kam? Máme pre vás skvelý tip! So slovenskými aerolíniami AirExplore to máte teraz do chorvátskeho Splitu iba na skok.

viac
[Rýchly a spoľahlivý test na COVID-19]
15.07.2020
Rýchly a spoľahlivý test na COVID-19

Chystáte sa na cestu do zahraničia a potrebujete oficiálne potvrdenie o teste alebo sa zo zahraničia práve vraciate a navštívili ste jednu z rizikových krajín? Alebo len jednoducho chcete mať istotu, že ste sa nenakazili? Máme pre vás riešenie – objednajte sa na rýchly a spoľahlivý PCR test na COVID-19 v ľubovoľnom termíne už teraz!

viac

Pamiatky v Amsterdame

dsc03053.jpg

Pri návšteve Amsterdamu môžete obdivovať množstvo pamiatok, ktoré si získajú azda každého. Toto mesto nesie niekoľko stôp umeleckých vízií Rembrandta van Rijna, tento svetoznámy maliar žil v meste v polovici 17. storočia.

Neďaleko rieky Amstel nájdete dom, v ktorom býval a tvoril, vyniká svojimi červenými okenicami, ktoré sú v kontraste s belosťou okien – dnes tu sídli Rembrandtovo múzeum.

KRÁĽOVSKÝ PALÁC

Tento architektonický skvost postavený v klasicistickom štýle nájdete na námestí Dam. Pochádza zo 17. storočia. V tomto paláci by ste však kráľovnú hľadali márne, v súčasnosti je skôr domovom pre stovky holubov, a tiež oddychovým miestom pre turistov. Viac informácií hľadajte tu. V budove mestskej radnice môžete nájsť aj hudobné divadlo. Možno sa tu kultúrne vyžiť na baletnom či opernom predstavení.

NÁMESTIE DAM

Námestie Dam nájdete pár minút od centrálnej stanice, keď prejdete pozdĺž ulicou Damrak. História tohto námestia siaha až do 13. storočia. V 13. storočí vraj došlo postaveniu hrádze (dam) na rieke Amstel za účelom ochrany Amsterdamu pred povodňami, ktoré mu hrozili z Južného mora (Južné more je úžinou Severného mora). Niektorí návštevníci tvrdia, že hoci je Dam skutočným centrom Amsterdamu, tak poznajú aj oveľa krajšie miesta, ktoré možno v tomto meste vidieť.

V samotnom srdci námestia sa nachádza kontroverzný pamätník, ktorý je postavený ako spomienka na holandských vojakov a členov národného odporu, ktorí zomreli počas druhej svetovej vojny. Tento pamätník bol odhalený v roku 1956 a vo svojich útrobách vraj obsahuje pôdu zo všetkých holandských provincií.

Na námestí Dam sa nachádza aj Múzeum Madame Tussauds, v ktorom nájdete svetoznámu zbierku voskových figurín známych osobností.

Ďalej sa tu  nachádza aj Niewe Kek, v preklade Nový kostol, v ktorom sa konajú umelecké výstavy. Nový kostol má svoje historické korene v 15.storočí. Turistov tu láka náhrobok slávneho admirála, národného hrdinu Michiela de Ruytera, ktorý zomrel pri námornej bitke v roku 1676 na Sicílii.

Tiež tu možno obdivovať aj Beurs van Berlage, budovu starej burzy, ktorá v súčasnosti slúži ako koncertná hala a výstavisko. Beurs van Berlage pochádza z roku 1903 a je postavená podľa návrhu architekta Berlaga, ktorý bol vedúcim predstaviteľom amsterdamskej architektonickej školy. Viac informácii hľadajte tu.

 

BEGIJNHOF

Begijnhof je malebný dvor, ktorý sa nachádza medzi Kalverstraat a Spui a bol založený v roku 1346. V súčasnosti je takou „osviežujúcou“ oázou pokoja v samom centre mesta. Cez jedny „vrátka“ sa dostanete do akejsi až romantickej dedinky, kde vás upútajú rekonštruované štítové domy zo 17. a18. storočia. V týchto domčekoch bývali najmä členky náboženského rádu bekyní. Možno tu obdivovať aj kostol a kaplnku. V blízkosti sa nachádza aj Amsterdamské historické múzeum. Pre viac informácií kliknite sem.

 

OUDE KERK (STARÝ KOSTOL)

Pokojným miestom v Amsterdame je aj tento starý kostol s malými domčekmi, ktoré sú pripojené k jeho stranám. Jeho goticko-renesančná oktagonálna zvonica bola v minulosti často používaná námorníkmi, pretože to bol základný orientačný bod v Amsterdame. Starý kostol je najstaršou kamennou budovou v meste a najstaršou pamiatkou Amsterdamu ako takého. Viac informácií hľadajte tu.

 

BUDOVA HLAVNÉHO NÁDRAŽIA

Hlavné nádražie vyniká tým, že stojí na troch ostrovoch, patrí medzi elegantné stavby Amsterdamu.

 

OOST INDISCH HUIS

Táto honosná budova obchodnej spoločnosti bola vybudovaná v renesančnom štýle a od roku 1605 tu sídli Východoindická spoločnosť. Viac informácií hľadajte tu.

 

WESTERKERK (ZÁPADNÝ KOSTOL)

Západný kostol vám učarí 50 metrovou vežou, ktorá ponúka prekrásny výhľad na historické jadro Amsterdamu. Pre viac informácií kliknite sem.

Uvedené informácie majú len informatívny charakter a boli platné v čase písania článku. CK MALKO POLO, s.r.o. prevádzkovateľ portálu letenky.sk neručí za ich správnosť a aktuálnosť.
 

Vyberte si lacné letenky do Amsterdamu:


Špeciálna ponuka

Kam Odkiaľ Cesta Spoločnosť Konečná cena s taxami
Amsterdam Praha [jednosmerná letenka] Easyjet Airline 61,-  Výber dátumov
Amsterdam Viedeň [jednosmerná letenka] Easyjet Airline 75,-  Výber dátumov
Amsterdam Budapešť [obojsmerná letenka] Easyjet Airline 80,-  Výber dátumov
Ceny sú konečné, zahŕňajú letenku, taxy a poplatok za vystavenie.

« späť

© 1998-2016. Všetky práva vyhradené.          Všeobecné obchodné podmienky  |  Ochrana údajov  |  Kontakt

IATA accredited agent