Call centrum
02 4445 7777
PO-PIA: 9:00-17:00, SO-NE: zatvorené

Online rezervácia leteniek

[Folder]


Dospelý
16+
Mládežník
12 - 15 r.
Dieťa
2 - 11 r.
Kojenec
0-23mes

Podobné články

Múzeá v Hongkongu
Pridané dňa: | 3201 prečítaní
Múzea a galérie v Sydney
Pridané dňa: | 4476 prečítaní
Múzeá a galérie v Kodani
Pridané dňa: | 5528 prečítaní
Múzeá a galérie v Helsinkách
Pridané dňa: | 5199 prečítaní
Múzeá a galérie v Osle
Pridané dňa: | 5225 prečítaní
Archív správ

Aktuality

[Cestovateľský semafor – kam môžeme cestovať bez obmedzení?]
13.08.2020
Cestovateľský semafor – kam môžeme cestovať bez obmedzení?

Situácia ohľadom cestovania vo svete sa každým dňom mení a rovnako s ňou sa upravujú aj epidemiologické opatrenia v jednotlivých krajinách Európskej únie, aby sa tak zamedzilo opätovnému šíreniu nového koronavírusu. Aby ste mali lepší prehľad o tom, kam môžete cestovať bez obmedzení a po návrate z ktorých krajín sa vyžaduje test či povinná karanténa, prinášame vám priebežne aktualizovanú mapu Európy s cestovateľským semaforom.

viac
[Austrian Airlines obnovujú lety do vybraných krajín]
04.08.2020
Austrian Airlines obnovujú lety do vybraných krajín

S dobrými správami prichádzajú známe rakúske aerolínie Austrian Airlines. Po zrušení zákazu príletov z vybraných krajín obnovujú teraz pravidelné linky z Viedne až do 15 destinácií.

viac
[Viedeň sa zaradí medzi najbezpečnejšie letiská]
28.07.2020
Viedeň sa zaradí medzi najbezpečnejšie letiská

Rakúske letisko Schwechat vo Viedni sa najnovšie zaradí medzi najbezpečnejšie letiská na svete a to vďaka testovaciemu zavádzaniu medzinárodných noriem pre bezpečnostné opatrenia proti šíreniu ochorenia COVID-19 v lietadlách a na letiskách, ktoré vyvíja Európska agentúra pre bezpečnosť letectva (EASA).

viac
[Dovolenka v Chorvátsku s AirExplore]
24.07.2020
Dovolenka v Chorvátsku s AirExplore

Chceli by ste ísť na dovolenku k moru, ale neviete kedy a kam? Máme pre vás skvelý tip! So slovenskými aerolíniami AirExplore to máte teraz do chorvátskeho Splitu iba na skok.

viac
[Rýchly a spoľahlivý test na COVID-19]
15.07.2020
Rýchly a spoľahlivý test na COVID-19

Chystáte sa na cestu do zahraničia a potrebujete oficiálne potvrdenie o teste alebo sa zo zahraničia práve vraciate a navštívili ste jednu z rizikových krajín? Alebo len jednoducho chcete mať istotu, že ste sa nenakazili? Máme pre vás riešenie – objednajte sa na rýchly a spoľahlivý PCR test na COVID-19 v ľubovoľnom termíne už teraz!

viac

Múzeá a galérie v Amsterdame

V múzeu Madame Tussauds
V múzeu Madame Tussauds

Múzeá patria v Amsterdame medzi najväčšie turistické atrakcie. Najviac navštevované je Národné múzeum (Rijksmuseum), Van Goghovo múzeum, prípadne Mestské múzeum (Stedelijk Museum). Zo štatistického pohľadu možno v Amsterdame navštíviť 53 múzeí, 61 galérií, 12 koncertných sál a 20 divadiel, pričom každé z nich je čímsi fascinujúce.

Okrem starej dobrej klasiky možno v múzeách obdivovať i moderné umenie, múzeá tlače a filmu, divadla či fotografie. Za typické holandské atrakcie sa považuje Heineken Experience alebo múzeum futbalového klubu Ajax. Vaše kroky tiež môžu viesť do múzea sexu, marihuany či múzea mučenia. Deti si na svoje prídu v Tropickom múzeu či vedecko-technickom múzeu NEMO, ktoré sa nachádza neďaleko Centraal Station a má tvar lode.

 

NÁRODNÉ MÚZEUM (RIJKMUSEUM)

Toto múzeum je najväčšie v Amsterdame a ročne ho navštívi viac ako jeden milión návštevníkov. Môžete tu obdivovať holandské umenie, a to od skorých náboženských prác až po majstrovské kúsky zo Zlatého veku“ Amsterdamu. Nájdete tu množstvo malieb, sôch a umeleckých predmetov. Veľmi silným lákadlom pre turistov je Rembrandtov obraz Nočná hliadka. O nič menej zaujímavé sú diela majstrov ako Jacob van Ruysdael, Frans Hals či Johanenes Vermeer. Hlavná budova tohto múzea je v rekonštrukcii, tá by mala byť ukončená v roku 2013. Dovtedy najznámejšie z umeleckých zbierok nájdete v Phipsovom krídle, názov tejto výstavy je „The Masterpieces“. Viac info o múzeu nájdete tu.

 

DOM ANNY FRANKOVEJ

Anna Franková, židovské dievča, sa počas holokaustu ukrývala s celou rodinou v úkryte za domácou knižnicou zhotovenou na tento účel. Po dvoch rokoch však bol úkryt Anninej rodiny prezradený a všetci boli deportovaní do koncentračných táborov. Anna napokon zomrela na týfus v tábore Bergen-Belsen. Jej otec sa z koncentračného tábora dostal živý a v Amsterdame našiel Annin denník, ktorý si písala počas skrývania sa pred nacistami. Denník zverejnil a možno ho v súčasnosti dostať aj v knižnom vydaní – Denník Annny Frankovej. Dom, ktorý ukrýval Annu a jej rodinu nájdete na adrese Prinsengracht 263.

 

ŽIDOVSKÉ HISTORICKÉ MÚZEUM

Židovské múzeum v Amsterdame patrí k najznámejším múzeám svojho druhu. Toto múzeum nájdete v priestoroch štyroch synagóg, pričom história najstaršej z nich sa datuje sedemnástym storočím a obsahuje naozaj skvostnú zbierku artefaktov. Vďaka tomuto múzeu nahliadnete do histórie, náboženstva a samotnej kultúry židov, ktorí žili v Holandsku.  Pre viac informácií kliknite sem.

 

VAN GOGHOVO MÚZEUM

Milovníci Vincenta van Gogha isto neobídu jeho múzeum. Práve v Amsterdame sa nachádza najrozsiahlejšia zbierka jeho diel – nachádza sa tu asi 200 malieb a 550 nákresov, ktoré dokladujú Goghovu tvorbu počas jeho celého umeleckého života. Takisto tu nájdete stovky listov medzi Vincentom a jeho bratom Theom. Kto čítal knihu Smäd po živote od Irvinga Stoneho, bude celkom presne vedieť, o čom je reč. V tomto múzeu možno obdivovať aj diela jeho umeleckých „spolupútnikov“ Clauda Moneta, Paula Gauguina a iných. Viac informácií získate tu

 

AMSTERDAMSKÉ HISTORICKÉ MÚZEM

Kto túži spoznať detailne amsterdamskú históriu, tak je pre neho Amsterdamské historické múzeum tým správnym miestom. Výstava je umiestnená okolo centrálneho nádvoria tohto múzea. Návštevníci sa budú v múzeu ľahko orientovať vďaka zreteľnému značeniu. Časti múzea znázorňujú jednotlivé vývojové etapy mesta. Kto potrebuje viac informácií kliknite sem.  

AMSTERDAMSKÉ MÚZEUM TULIPÁNOV

Tulipány sú bezpochyby symbolom Holandska a práve v Amsterdame sa nachádza malé múzeum, ktoré je venované tomuto symbolu. Toto múzeum sa nachádza naprieč mostom oproti domu Anny Frankovej. Možno tu sledovať multimediálne prezentácie o histórii tulipánov, o ich kultivácii, a tiež si možno pozrieť zaujímavé pokusy s tulipánovými cibuľkami v období 17.storočia. V múzeu nájdete aj stánok so suvenírmi, v ktorom si možno zakúpiť cibuľky vzácnych tulipánov a iných dekoratívnych kvetov. Viac iformácií získate tu.

 

 

AMSTERDAMSKÁ HERMITAGE

Toto múzeum je síce malé, ale o to viac známe vo svete. Je jednou z troch vetiev múzea Hermitage zo Sankt Petersburgu v Rusku (potom má ešte vetvy v Las Vegas a v Londýne). Toto múzeum „funguje“ tak, že do amsterdamskej Hermitage dvakrát ročne posielajú výstavy so Sankt Petersburgu. Do budúcnosti chce amsterdamská Hermitage užívať budovu Amstelhofu, čo je stará honosná budova na brehu rieky Amstel.Pre viac info kliknite sem

 

MÚZEUM V REMBRANDTOVOM DOME

Dom, v ktorom tento slávny umelec žil v rokoch 1639 až 1659 je v súčasnosti miestom, kde sa nachádzajú početné zbierky jeho rytín a je to miesto, kde bola väčšina z nich vyhotovená. Tiež tu možno vidieť maľby, ktoré inšpirovali samotného Rembrandta, ako napríklad diela umelca Pietra Lastmana. Viac informácií hľadajte tu.

 

NEMO

Najväčšie holandské futuristicko-vedecké múzeum nájdete hneď vedľa Centraal Station. Toto múzeum určite neprehliadnete, lebo má tvar lode, ktorej navrhovateľom je Renzo Piano. Nechajte sa pohltiť svetom vedy a techniky, jedinečnosť tohto múzea spočíva v tom, že na rozdiel od iných múzeí, kde je zakázané dotýkať sa exponátov, tak tu musíte s exponátmi experimentovať osobne. Pre viac informácií kliknite sem.  

 

BIBLICKÉ MÚZEUM (BIJBELMUSEUM)

Vďaka tomuto múzeu načriete do tajov Biblie, náboženských objektov aj biblických príbehov. Vplyv Biblie na holandskú spoločnosť môžete skúmať aj na základe hlinených dosiek a archeologických vykopávok. Viac infor mácií hľadajte tu

 

AMSTERDAMSKÁ ŠKOLA ARCHITEKTÚRY – MÚZEUM LOĎ (HET SHIP)

Toto múzeum je príkladom Amsterdamskej školy architektúry, ktorej korene siahajú na začiatok 20. storočia. Táto tzv. loď je návrhom Michela De Klerka a bola zrealizovaná v roku 1920. V minulosti v nej dokonca sídlili nízkonájomné byty, v súčasnosti je to múzeum výnimočného štýlu architektúry. Pre viac info kliknite sem.

 

MÚZEUM FUTBALOVÉHO KLUBU AJAX

Toto múzeum dokladuje históriu klubu Ajax a nájdete tu aj vyobrazenia futbalových hrdinov tohto klubu za posledných sto rokov. Futbalový klub Ajax je okrem tulipánov ďalšou ikonou Holandska. Viac informácií získate tu.

 

MÚZEUM PIVA HEINEKEN – HEINEKEN EXPERIENCE

Milovníci zlatistého moku isto radi navštívia toto múzeum. Budú môcť nahliadnuť do procesu prípravy piva vo všetkých jeho fázach. Nechajte sa inšpirovať tu.

 

MÚZEUM SEXU

Múzeum sexu alebo tzv. Venušin chrám vám ponúka k nahliadnutiu zbierku erotických malieb, obrázkov, predmetov a nahrávok z rôznych dôb a kultúr z celého sveta. Pre viac informácií kliknite sem.

 

MÚZEUM MUČENIA

Komu neučarovali telesné radovánky, toho možno zaujmú telesné strasti. Múzeum mučenia je malé, tmavé a možno tu nájsť tie najohavnejšie nápady, ako mučiť a popravovať ľudí. Sú tu vystavené rôzne remene, hroty, závažia či čepele, ich nahliadnutím sa vám možno rozjasní svet pred očami a budete vďační za to, že žijete v dobe, v akej žijete.  Viac informácií o múzeu mučenia hľadajte tu

 

MÚZEUM VOSKOVÝCH FIGURÍN

Múzeum voskových figurín Madama Tussaud Scenerama je druhé najväčšie na svete, väčšie sa nachádza v Londýne. Najmodernejšia technika a zvukové a pohybové efekty nám priblížia obraz Madame Tussaud žijúcej v Amsterdame v čase tzv. "Zlatého veku", teda v čase rozkvetu výtvarného umenia a vzdelanosti. Taktiež sa tu možno dozvedieť veľa vecí aj o ostaných osobnostiach 20-teho storočia. Pre viac informácií kliknite sem.

 

MÚZEUM MOREPLAVBY

Múzeum moreplavby leží v Osterdoku, v blízkosti centra Amsterdamu. Možno tu vidieť krásne modely lodí, rôzne mapy a navigačné prístroje a mnoho zaujímavostí, ktoré súvisia s morom a moreplavectvom.

 

ZAANSE SCHANS

Ide o skanzen veterných mlynov a iných zaujímavých budov, je to miesto, kde sa naživo demonštruje napríklad výroba drevákov, syrov či porcelánu. Vstup na toto zaujímavé miesto je zdarma, do mlynov je nejaký symbolický poplatok a určite stojí za to, aby ste toto miesto navštívili. Viac informácií nájdete tu.

Uvedené informácie majú len informatívny charakter a boli platné v čase písania článku. CK MALKO POLO, s.r.o. prevádzkovateľ portálu letenky.sk neručí za ich správnosť a aktuálnosť.

Vyberte si lacné letenky do Amsterdamu:


Špeciálna ponuka

Kam Odkiaľ Cesta Spoločnosť Konečná cena s taxami
Amsterdam Praha [jednosmerná letenka] Easyjet Airline 61,-  Výber dátumov
Amsterdam Viedeň [jednosmerná letenka] Easyjet Airline 75,-  Výber dátumov
Amsterdam Budapešť [obojsmerná letenka] Easyjet Airline 80,-  Výber dátumov
Ceny sú konečné, zahŕňajú letenku, taxy a poplatok za vystavenie.

« späť

© 1998-2016. Všetky práva vyhradené.          Všeobecné obchodné podmienky  |  Ochrana údajov  |  Kontakt

IATA accredited agent