Call centrum
02 4445 7777
Po-Pia: 9-18:00, Sob: 10-13:00

Online rezervácia leteniek

[Folder]


Dospelý
16+
Mládežník
12 - 15 r.
Dieťa
2 - 11 r.
Kojenec
0-23mes

Podobné články

Doprava v Hongkongu
Pridané dňa: | 3461 prečítaní
Doprava v Sydney
Pridané dňa: | 3775 prečítaní
Doprava v Kodani
Pridané dňa: | 5983 prečítaní
Doprava v Helsinkách
Pridané dňa: | 4223 prečítaní
Doprava v Štokholme
Pridané dňa: | 5403 prečítaní
Archív správ

Aktuality

[Horúca Ibiza aj na jeseň za perfektné ceny od 70 EUR!]
05.09.2018
Horúca Ibiza aj na jeseň za perfektné ceny od 70 EUR!

Nová linka leteckej spoločnosti Laudamotion ponúka aj v jesenných termínoch veľmi lacný spôsob, ako si predĺžiť leto.

viac
[Otváracie hodiny počas veľkonočných sviatkov]
21.03.2018
Otváracie hodiny počas veľkonočných sviatkov

Chcete vedieť, kedy nás zastihnete v období veľkonočných sviatkov?

 

 

 

viac
[Z Bratislavy do Turecka novou linkou]
16.03.2018
Z Bratislavy do Turecka novou linkou

Z Bratislavy budú môcť Slováci lietať už aj do Turecka. Spoločnosť Ryanair otvára ďalšiu novú linku. 

 

 

 

viac
[Wizzair prekvapuje! Má 9 nových liniek!]
02.03.2018
Wizzair prekvapuje! Má 9 nových liniek!

Dobré správy! Pribudne 9 nových liniek do zaujímavých destinácií v Európe!

 

 

 

viac
[Ruší sa spojenie z Bratislavy do Berlína]
18.01.2018
Ruší sa spojenie z Bratislavy do Berlína

Letecké spojenie z Bratislavy do Berlína bude tento rok ukončené. 

 

 

 

viac

Ako cestovať po Amsterdame?

dsc03083.jpg

Pri spoznávaní Amsterdamu je možné využívať vlastné nohy, teda prejsť si Amsterdam pešo, avšak verejná doprava patrí k veľmi spoľahlivým. Neodporúča sa však cestovať autom, pretože parkovanie je veľmi problematické a navyše aj drahé. Po Amsterdame sa môžete pohybovať aj na bicykli a tento spôsob sa považuje za typický holandský. Ak si vyberiete tento spôsob dopravy, ušetríte zároveň aj naše životné prostredie.

Lístky na mestskú hromadnú dopravu si môžete zakúpiť priamo u vodiča, avšak vtedy sú lístky pomerne drahou záležitosťou a jednosmerná cesta v rámci jednej zóny vás môže vyjsť asi dve eurá. Riešením sú I Amsterdam Card a tzv. strippenkaart. Strippenkaart obsahuje políčka, ktoré reprezentujú počet zón, ktorými pri každej ceste mestskou hromadnou dopravou prejdete. Vodič vám označí časť políčok, ktoré už viac nebudete môcť prejsť. Keďže sa cestovaním s touto kartou vždy musíte dostať k pečiatke vodiča, je takmer nemožné cestovať načierno. Túto kartu dostanete miestnych trafikách, potravinách alebo turistických a informačných centrách a môžete ju použiť vo všetkých holandských mestách.

V prípade záujmu o zľavovú kartu treba kliknúť na uvedený link. CK MALKO POLO, s.r.o. prevádzkovateľ portálu letenky.sk nezabezpečuje uvedené služby. 

 

ELEKTRIČKY

Hromadná doprava používa 17 električkových trás a električky jazdia do 00.15 hod.

 

AUTOBUSY

Množstvo autobusových liniek zabezpečuje spoločnosť Gameentelijk Vervoerbedrijf, Connexxion a Arriva. Autobusy sa používajú na dopravu do predmestí Amsterdamu a sú hlavným dopravným prostriedkom v čase, keď električky nepremávajú. Nočné autobusy premávajú od polnoci do siedmej hodiny rannej medzi Central Station a Rembrandtplein a Leidseplein.

Posledné metro a električky idú okolo 00:20 a potom už premávajú len nočné autobusy. V priebehu týždňa premávajú každú hodinu, cez víkendy každú polhodinu. Nočné autobusy sa platia cash, pretože ich prevádzkovateľmi sú súkromné spoločnosti. Vôbec nezáleží na tom, koľko staníc nočným autobusom prejdete, cestovné je jednotné.

 

METRO

Ako väčšinou inde vo svete aj v Amsterdame je metro najrýchlejším dopravným prostriedkom. V Amsterdame premávajú štyri linky metra a piata linka je vo výstavbe. Väčšinou sa však odporúča cestovať metrom mimo centra alebo do oblasti Amsterdam Arena.

 

VLAK

V Amsterdame nájdete osem železničných staníc. Po meste premávajú vlaky spoločnosti Nederlandse Spoorwegen.  Na piatich železničných staniciach zastavujú vlaky InterCity (stanice Sloterdijk, Zuid, Amstel, Bijlmer ArenA a Amsterdam Centraal). Okrem týchto „hlavných“ staníc možno nájsť v Amsterdame a jeho okolí i ďalšie menšie stanice.

 

BICYKLOM

V Amsterdame je vybudovaný rozsiahly systém cyklotrás a dopravné značenie pre cyklistov. V meste sa vraj nachádza vyše milióna cyklistov. Krádeže sú pomerne častým javom, a preto treba bicykel dostatočne zabezpečiť. Vidieť Amsterdam zo sedadla bicykla, hlavne, keď vám počasie praje určite stojí za to. Bicykel si môžete aj prenajať v požičovniach bicyklov a bude vás to stáť asi 10 eur na deň. Najznámejšou je spoločnosť Mac Bike, ktorú nájdete na Centraal station aj námestiach Leidsplein či Visserplein. Ak si chcete bicykel, treba vlastniť medzinárodnú platobnú kartu. Viac informácii hľadajte tu.

 

AUTOM

Jazda autom po Amsterdame sa neodporúča kvôli vysokým poplatkom za parkovanie a kvôli tomu, že pohybovať sa po tomto meste autom je neraz ťažké, pretože mnohé ulice sú jednosmerné, alebo je do nich vjazd autom úplne zakázaný. Využiť auto ako dopravný prostriedok možno hlavne na spoznávanie amsterdamského vidieka.

 

TAXÍKOM

Taxíky majú svoje zastávky  vo väčšine turistických oblastí. Taxík je vhodné privolať si prostredníctvom mobilu, lebo na mávnutie môžu taxikári prehliadnuť. Cena za kilometer sa pohybuje okolo dvoch eur a taxikári od vás budú očakávať sprepitné vo výške 5-10% z ceny.

 

KANÁLOVÉ VÝLETNÉ LODE

Tzv. kanálový "autobus" premáva každých štyridsať minút po troch hlavných trasách po Amsterdame. Denný lístok platí do 12,00 hod nasledovného dňa. Ak sa rozhodnete cestovať nim, neujdú vám hlavné amsterdamské atrakcie a dokonca dostanete aj historický výklad k jednotlivým pamiatkam. Viac informácií hľadajte tu.

 

Uvedené informácie majú len informatívny charakter a boli platné v čase písania článku. CK MALKO POLO, s.r.o. prevádzkovateľ portálu letenky.sk neručí za ich správnosť a aktuálnosť.

 

Vyberte si lacné letenky do Amsterdamu:


Špeciálna ponuka

Kam Odkiaľ Cesta Spoločnosť Konečná cena s taxami
Amsterdam Viedeň [obojsmerná letenka] Easyjet Airline 77,-  Výber dátumov
Ceny sú konečné, zahŕňajú letenku, taxy a poplatok za vystavenie.

« späť

© 1998-2016. Všetky práva vyhradené.          Všeobecné obchodné podmienky  |  Ochrana údajov  |  Kontakt

IATA accredited agent