Call centrum
02 4445 7777
Po-Pia: 9-18:00, Sob: 10-13:00

Online rezervácia leteniek

[Folder]
[Folder]
[Folder]  (návrat)
[Folder]  (návrat)


Dospelý
16+
Mládežník
12 - 15 r.
Dieťa
2 - 11 r.
Kojenec
0-23mes
[Folder]
Vyhľadať na starej verzii letenky.sk

Online rezervácia leteniek Ryanair


Dospelý
16+ r.
Mládežník
12-15 r.
Dieťa
2-11 r.
Kojenec
0-23mes.
Vyhľadať na starej verzii letenky.sk

Online rezervácia leteniek Wizzair


Dospelý
14+ r.
Dieťa
2-14 r.
Kojenec
0-23mes.
Vyhľadať na starej verzii letenky.sk

Online rezervácia leteniek

[Folder]


Dospelý
16+
Mládežník
12 - 15 r.
Dieťa
2 - 11 r.
Kojenec
0-23mes

Podobné články

Doprava v Hongkongu
Pridané dňa: | 3150 prečítaní
Doprava v Sydney
Pridané dňa: | 3439 prečítaní
Doprava v Kodani
Pridané dňa: | 5333 prečítaní
Doprava v Helsinkách
Pridané dňa: | 3871 prečítaní
Doprava v Štokholme
Pridané dňa: | 4829 prečítaní
Archív správ

Aktuality

[Otváracie hodiny počas vianočných sviatkov]
06.12.2017
Otváracie hodiny počas vianočných sviatkov

Počas sviatkov sme tu pre Vás každý pracovný deň od 9:00 do 18:00, v sobotu od 10:00 do 13:00. Kontaktovať nás môžete na telefónnom čísle + 421 (2) 4445 7777 alebo e-mailom na info@letenky.sk.

 

 

viac
[Do Gruzínska z Bratislavy]
23.11.2017
Do Gruzínska z Bratislavy

Na bratislavské letisko prichádza nová letecká spoločnosť Georgian Airways.

Gruzínsky dopravca spustí od marca 2018 novú priamu linku z Bratislavy do Tbilisi.

 

viac
[Nová linka do Londýna]
21.11.2017
Nová linka do Londýna

Nízkonákladová letecká spoločnosť Wizzair začne v lete 2018 prevádzkovať nové priame spojenie z Bratislavy do Londýna na letisko Luton.

 

 

 

viac
[Letenky z Košíc za akciové ceny!]
24.10.2017
Letenky z Košíc za akciové ceny!

Navštívte svetoznáme destinácie vďaka akciovým letenkám spoločnosti Turkish Airlines.

Ceny leteniek sa pohybujú už od 189 € a s jedným prestupom sa z Košíc dostanete do krajín ako Turecko, Gruzínsko, India, obľúbené Thajsko, Malajzia, Čína aj slávne USA.

 

 

viac
[Island a New York na jednej letenke]
04.10.2017
Island a New York na jednej letenke

Spoznajte severskú krásu Islandu aj atmosféru veľkého jablka počas jednej cesty vďaka akciovým letenkám leteckej spoločnosti Icelandair.

 

 

viac

Ako cestovať po Amsterdame?

dsc03083.jpg

Pri spoznávaní Amsterdamu je možné využívať vlastné nohy, teda prejsť si Amsterdam pešo, avšak verejná doprava patrí k veľmi spoľahlivým. Neodporúča sa však cestovať autom, pretože parkovanie je veľmi problematické a navyše aj drahé. Po Amsterdame sa môžete pohybovať aj na bicykli a tento spôsob sa považuje za typický holandský. Ak si vyberiete tento spôsob dopravy, ušetríte zároveň aj naše životné prostredie.

Lístky na mestskú hromadnú dopravu si môžete zakúpiť priamo u vodiča, avšak vtedy sú lístky pomerne drahou záležitosťou a jednosmerná cesta v rámci jednej zóny vás môže vyjsť asi dve eurá. Riešením sú I Amsterdam Card a tzv. strippenkaart. Strippenkaart obsahuje políčka, ktoré reprezentujú počet zón, ktorými pri každej ceste mestskou hromadnou dopravou prejdete. Vodič vám označí časť políčok, ktoré už viac nebudete môcť prejsť. Keďže sa cestovaním s touto kartou vždy musíte dostať k pečiatke vodiča, je takmer nemožné cestovať načierno. Túto kartu dostanete miestnych trafikách, potravinách alebo turistických a informačných centrách a môžete ju použiť vo všetkých holandských mestách.

V prípade záujmu o zľavovú kartu treba kliknúť na uvedený link. CK MALKO POLO, s.r.o. prevádzkovateľ portálu letenky.sk nezabezpečuje uvedené služby. 

 

ELEKTRIČKY

Hromadná doprava používa 17 električkových trás a električky jazdia do 00.15 hod.

 

AUTOBUSY

Množstvo autobusových liniek zabezpečuje spoločnosť Gameentelijk Vervoerbedrijf, Connexxion a Arriva. Autobusy sa používajú na dopravu do predmestí Amsterdamu a sú hlavným dopravným prostriedkom v čase, keď električky nepremávajú. Nočné autobusy premávajú od polnoci do siedmej hodiny rannej medzi Central Station a Rembrandtplein a Leidseplein.

Posledné metro a električky idú okolo 00:20 a potom už premávajú len nočné autobusy. V priebehu týždňa premávajú každú hodinu, cez víkendy každú polhodinu. Nočné autobusy sa platia cash, pretože ich prevádzkovateľmi sú súkromné spoločnosti. Vôbec nezáleží na tom, koľko staníc nočným autobusom prejdete, cestovné je jednotné.

 

METRO

Ako väčšinou inde vo svete aj v Amsterdame je metro najrýchlejším dopravným prostriedkom. V Amsterdame premávajú štyri linky metra a piata linka je vo výstavbe. Väčšinou sa však odporúča cestovať metrom mimo centra alebo do oblasti Amsterdam Arena.

 

VLAK

V Amsterdame nájdete osem železničných staníc. Po meste premávajú vlaky spoločnosti Nederlandse Spoorwegen.  Na piatich železničných staniciach zastavujú vlaky InterCity (stanice Sloterdijk, Zuid, Amstel, Bijlmer ArenA a Amsterdam Centraal). Okrem týchto „hlavných“ staníc možno nájsť v Amsterdame a jeho okolí i ďalšie menšie stanice.

 

BICYKLOM

V Amsterdame je vybudovaný rozsiahly systém cyklotrás a dopravné značenie pre cyklistov. V meste sa vraj nachádza vyše milióna cyklistov. Krádeže sú pomerne častým javom, a preto treba bicykel dostatočne zabezpečiť. Vidieť Amsterdam zo sedadla bicykla, hlavne, keď vám počasie praje určite stojí za to. Bicykel si môžete aj prenajať v požičovniach bicyklov a bude vás to stáť asi 10 eur na deň. Najznámejšou je spoločnosť Mac Bike, ktorú nájdete na Centraal station aj námestiach Leidsplein či Visserplein. Ak si chcete bicykel, treba vlastniť medzinárodnú platobnú kartu. Viac informácii hľadajte tu.

 

AUTOM

Jazda autom po Amsterdame sa neodporúča kvôli vysokým poplatkom za parkovanie a kvôli tomu, že pohybovať sa po tomto meste autom je neraz ťažké, pretože mnohé ulice sú jednosmerné, alebo je do nich vjazd autom úplne zakázaný. Využiť auto ako dopravný prostriedok možno hlavne na spoznávanie amsterdamského vidieka.

 

TAXÍKOM

Taxíky majú svoje zastávky  vo väčšine turistických oblastí. Taxík je vhodné privolať si prostredníctvom mobilu, lebo na mávnutie môžu taxikári prehliadnuť. Cena za kilometer sa pohybuje okolo dvoch eur a taxikári od vás budú očakávať sprepitné vo výške 5-10% z ceny.

 

KANÁLOVÉ VÝLETNÉ LODE

Tzv. kanálový "autobus" premáva každých štyridsať minút po troch hlavných trasách po Amsterdame. Denný lístok platí do 12,00 hod nasledovného dňa. Ak sa rozhodnete cestovať nim, neujdú vám hlavné amsterdamské atrakcie a dokonca dostanete aj historický výklad k jednotlivým pamiatkam. Viac informácií hľadajte tu.

 

Uvedené informácie majú len informatívny charakter a boli platné v čase písania článku. CK MALKO POLO, s.r.o. prevádzkovateľ portálu letenky.sk neručí za ich správnosť a aktuálnosť.

 

Vyberte si lacné letenky do Amsterdamu:« späť

© 1998-2016. Všetky práva vyhradené.          Všeobecné obchodné podmienky  |  Ochrana údajov  |  Kontakt

IATA accredited agent