Call centrum
02 4445 7777
PO-PIA: 9:00-17:00, SO-NE: zatvorené

Online rezervácia leteniek

[Folder]


Dospelý
16+
Mládežník
12 - 15 r.
Dieťa
2 - 11 r.
Kojenec
0-23mes

Podobné články

Atrakcie v Hongkongu
Pridané dňa: | 7268 prečítaní
Atrakcie v Sydney
Pridané dňa: | 6946 prečítaní
Atrakcie v Kodani
Pridané dňa: | 7630 prečítaní
Atrakcie v Helsinkách
Pridané dňa: | 5744 prečítaní
Atrakcie v Osle
Pridané dňa: | 7470 prečítaní
Archív správ

Aktuality

[Doprajte si leto v Dubaji už na jar s lacnými letenkami od Wizz Air!]
20.01.2021
Doprajte si leto v Dubaji už na jar s lacnými letenkami od Wizz Air!

Luxusné obchody, dychvyrážajúce mrakodrapy, prepychové hotely, ale i nádherné pláže zaliate tropickým slnkom - to všetko je Dubaj - mesto, v ktorom sa nudiť rozhodne nebudete. Ideálnou destináciou je nielen pre mladých cestovateľov, ale i rodiny s deťmi. Navyše, Dubaj ako jediný emirát v celej krajine nevyžaduje po vstupe absolvovanie povinnej karantény.

viac
[Luxus, cigarety, alkohol či prehliadka dokonalých outfitov - aj takto vyzeralo lietanie v minulosti]
14.01.2021
Luxus, cigarety, alkohol či prehliadka dokonalých outfitov - aj takto vyzeralo lietanie v minulosti

Komerčné lietanie vzniklo ešte pred druhou svetovou vojnou, výraznejšie rozmáhať sa však začalo až po nej. Považované bolo za exkluzívnu formu prepravy a nieslo sa najmä v znamení luxusu. V 50. a 60. rokoch zažívalo svoj zlatý vek, lietať sa vtedy začalo aj do exotickejších destinácií. A ako si lietanie užívali samotní cestujúci? Prezradíme vám v našom článku.

viac
[Digitálny očkovací preukaz ako cesta k slobodnému cestovaniu]
07.01.2021
Digitálny očkovací preukaz ako cesta k slobodnému cestovaniu

Pravdepodobne sa už čoskoro dočkáme novinky, ktorá nám opätovne uľahčí slobodné cestovanie po celom svete. Reč je o mobilnej aplikácii, ktorá by obsahovala informácie o tom, či ste zaočkovaní proti COVID-19, prípadne ste koronavírus už prekonali alebo máte aktuálny negatívny test. Platnosť preukazu by sa mohla okrem cestovania vzťahovať napríklad aj na návštevu kultúrnych a športových podujatí.

viac
[Ako získať negatívny výsledok testu na COVID-19 v angličtine?]
08.12.2020
Ako získať negatívny výsledok testu na COVID-19 v angličtine?

Chystáte sa do zahraničia? Potvrdenie o negatívnom výsledku testu na COVID-19, ktoré budete pri svojej ceste potrebovať, vám však v slovenskom jazyku vo väčšine krajín sveta neakceptujú. Preto vám odporúčame nechať si ho vyhotoviť v angličtine. Ako na to?

viac
[Egyptair spúšťa priamu linku z Budapešti do Hurghady]
23.11.2020
Egyptair spúšťa priamu linku z Budapešti do Hurghady

Nové letecké spojenie na trase Budapešť - Hurghada otvára ešte túto zimnú sezónu letecká spoločnosť Egyptair. Prvý let je naplánovaný na 28. novembra 2020, pričom nová linka do Egypta bude premávať až do 27. marca 2021. O tejto novinke informovali egyptské aerolinky prostredníctvom tlačovej správy.

viac

Atrakcie v Amsterdame

dsc03168.jpg

Amsterdam určite nie je mesto, v ktorom by vám hrozila nuda. Nechajte sa inšpirovať našimi návrhmi, ako a  kde stráviť voľný čas.

KANÁLY V AMSTERDAME

Amsterdamské kanály sú svetoznáme, zaberajú štvrtinu jeho rozlohy. Kanály spájajú Amsterdam s okolitým svetom a preslávili ho ako „Benátky severu“. Okrem klasických plavieb týmito kanálmi existujú aj tzv. cruises, teda zábavné plavby, ktoré ponúkajú záujemcom veľký výber rôznych zábavných aktivít na vode. Večerné romantické plavby sa nezaobídu bez dobrej večere, živej hudby či pohárika dobrého alkoholu. Komu sa takáto romantika ešte stále máli, pre toho sú pripravené lode, ktoré večer osvetľuje len svetlo sviečok. Prehľad o týchto atrakciách získate na Centraal Station.

 

MOST MAGERE

Most Magere (Magere Brug) je z obrovského počtu amsterdamských mostov tým najznámejším. Tento dvojkrídlový most, ktorý spája dva brehy rieky Amstel získal tiež prívlastok „štíhly“. Krídla  mosta sa otvárajú každých 20 minút, pôvodná stavba mosta pochádza z roku 1670, s nárastom dopravy sa zvyšovali aj nároky na mosty, a preto bol neskôr postavený

nový a širší most.

 

AMSTERDAMSKÝ PRÍSTAV

Prístav v Amsterdame patrí k najvýznamnejším v Európe, jeho vzdialenosť od mora je 24 km, s morom ho spája Severomorský prieplav. Do mora ústi pri Ijmuidene a tam ho uzatvárajú štyri plavebné komory, ktoré chránia prístav pred prílivom a dlivom. Prístav má veľmi výhodnú polohu, kotvia tu zaoceánske lode a menšie nákladné člny, ktoré sa plavia do európskeho vnútrozemia Amsterdamsko-rýnskym kanálom.

 

BRUSIAREŇ DIAMANTOV

Coster Diamonds – brusiareň diamantov ponúka turistom bezplatnú prehliadku dielní, kde sa opracúvajú diamanty. Možno si tu prehliadnuť aj diamantové šperky a ak vám niektoré učarujú, môžete si ich tu aj zakúpiť.

 

NÁMESTIE LEIDSPLEIN

Toto námestie je veľmi populárne ako centrum amsterdamského nočného života. Zabaviť sa a posedieť si tu môžete v množstve reštaurácií, kaviarní, barov, v kluboch, kinách a divadlách. Obdivovať tu možno umenie pouličných žonglérov, hltačov ohňa či iných umelcov. V noci sa však treba dať pozor na potýčky s opitými turistami a vreckovými zlodejmi.

 

VONDELPARK

Vondelpark sa nachádza v južnej časti Amsterdamu, asi päť minút do námestia Leidseplein či v blízkosti Rijks múzea, Stedelijk múzea, prípadne Van Goghovho múzea. Park je vybudovaný v anglickom štýle a možno v ňom leňošiť, zacvičiť si alebo sa len tak prechádzať a nasávať pokoj. Tento park je veľkým lákadlom pre turistov, ročne ho navštívi aj desať miliónov ľudí a získal si prvenstvo medzi parkami v celom Holandsku.

 

NÁMESTIE REMBRANDTPLEIN

Toto námestie sa preslávilo svojimi krčmičkami, reštauráciami, kaviarňami, hotelmi či predajňami suvenírov. Spolu s vyššie spomínaným námestím Leidsplein je centrom nočného života, kde si môžete vychutnávať holandskú hudbu a v lete dobrý drink na terasách reštaurácií.

 

ARTIS ZOO

V centre Amsterdamu sa nachádza najstaršia ZOO v Holandsku skladajúca sa zo štyroch častí – planetária, botanickej záhrady, ZOO a geologického a zoologického múzea. V kanálovom akváriu môžete spoznať všetky typy zvierat, ktoré žijú v amsterdamských kanáloch. ZOO sa stala domovom zvierat zo všetkých podnebných pásem a kútov sveta. Tiež tu možno obdivovať sochy dávnych predkov našich zvierat, ktoré budú na vás striehnuť spoza tieňov stromov. ZOO bola založená v roku 1838. Viac informácií hľadajte tu

 

TULIPÁNY

Tí, čo zbožňujú tulipány sú v Amsterdame na tom správnom mieste. Možno navštíviť záhrady Keukenhof Gardens, pričom za najvhodnejší čas na návštevu sa považuje posledný marcový a posledný májový týždeň. Okrem tulipán možno si tu možno privoňať ku krásnym narcisom a hyacintom. K ďalším miestam, kde sa možno nechať unášať „kvetovanou“ krásou je Frans Roozen Nurseries a Tulip Show.

 

PODUJATIA V AMSTERDAME

V apríli sa koná podujatie s názvom "Víkend v Národnom múzeu", kedy budete mať umožnený voľný vstup do mnohých múzeí v Amsterdame.

30. apríl je Deň kráľovnej, kedy sa oslavuje a oslava je zakončená ohňostrojom, ten istý deň je považovaný za Deň oslobodenia, kedy bola ukončená nemecká okupácia.

Hlavné umelecké podujatia sa organizujú v máji a nazývajú sa KunstRAI.

Tí, čo majú radi cyklistiku by mali navštíviť Amsterdam 14.mája, tento deň je totiž Dňom bicyklov, kedy sa miestni stretnú na ulici, samozrejme na bicykloch.

V júni sa koná podujatie s názvom Holandský festival, ktoré je sprevádzané hudbou a tancom.

V júni sa pod názvom Kanal Run B organizujú závody po kanáloch Prinsengracht a Vijzelgracht.

Festival experimentálneho divadla možno na vlastnej koži v Amsterdame zažiť v júni. Názov festivalu je Over Het IJ.

Vážna hudba sa Amsterdamom rozlieha v auguste, kedy sa koná Grachtenfestival – vyše 70 koncertov vážnej hudby.

V auguste sa koná aj festival gayov – Amsterdam Pride.

Prebehnúť sa okolo mesta môžete v októbri v rámci amsterdamského maratónu.

Noc múzeí sa koná v novembri (Museumnacht),

vtedy sa možno zúčastniť rôznych predstavení, ktoré sa konajú vo vyše tridsiatich múzeách.

No a na Nový rok – 1.1. si možno s ostatnými ľuďmi zaželať všetko dobré v novom roku na námestí Dam.

 

KONINKLIJK THEATER CARRÉ

Toto divadlo nachádzajúce sa pri rieke Amstel bolo v minulosti postavené ako cirkusová aréna. V súčasnosti si tu možno pozrieť dobrý muzikál či zájsť si sem na koncert.

 

RED LIGHT DISTRICT

Kto si chce troška „okoreniť“ život a je milovníkom neviazanej zábavy nemal by tento „sexuálny zábavný park“ obísť. Nájdete tu množstvo sexshopov s rozličnými pomôckami. Červené svetlo starých meštiackych domov pozdĺž kanálov symbolizuje, že dom ponúka lásku na predaj. Ak chcete toto miesto navštíviť, tak fotoaparát nechajte na izbe, v tejto oblasti je totiž prísny zákaz fotografovania.

 

NIEČO PRE ŠPORTUCHTIVÝCH

V Amsterdame sídli futbalový klub Ajax Amsterdam, ktorý má aj svoje vlastné múzeum. Tento futbalový klub hrá holandskú prvú ligu a darí sa mu veľmi dobre, je totiž jej niekoľkonásobným víťazom. Tím Ajaxu má svoje sídlo v Amsterdam ArenA, ktorá sa nachádza na juhovýchode mesta.

Amsterdam bol organizátorom Letných olympijských hier v roku 1928. Architektom olympijského štadióna bol Jan Wils a táto stavba predstavuje pekný príklad tzv. Amsterdamskej školy.

Olympijský oheň v modernej ére po prvýkrát opätovne horel práve v Amsterdame – na veži olympijského štadióna. Olympijský štadión bol do roku 1996 „domovom“ tímu Ajax. V roku 1997 prešiel štadión rekonštrukciou a aj dnes sa tu konajú rôzne športové podujatia. Sídli tu tiež športové múzeum.

Milovníci klasickej hudby si v Amsterdame prídu na svoje v Concertgebouw. Umelecký zážitok vás neobíde ani pri návšteve divadla Muziektheater či opery v Nederlads Opere.

Kto má radšej džez, tak aj pre toho je Amsterdam ako stvorený, džez tu bol vždy populárny. Mesto bolo domovom mnohých džezmenov, spomeňme napríklad meno Chet Baker. Holandský džezový orchester možno počúvať každú stredu v Bourbon Street Jazz a v Blues Clube, prípadne v Bimhuis. Hudobníkov z celej Európy tu možno počúvať aj v iných dňoch v týždni.

 

KASÍNA

Kto rád riskuje a hrá o vlastné peniaze, ten isto rád navštívi amsterdamské kasína. Sú dve – Holland Casino AmsterdamHolland Casino Schiphol Airport, dvere sú otvorené pre viac ako osemnásťročných a treba mať so sebou pas.

Uvedené informácie majú len informatívny charakter a boli platné v čase písania článku. CK MALKO POLO, s.r.o. prevádzkovateľ portálu letenky.sk neručí za ich správnosť a aktuálnosť.

Vyberte si lacné letenky do Amsterdamu:


Špeciálna ponuka

Kam Odkiaľ Cesta Spoločnosť Konečná cena s taxami
Amsterdam Praha [jednosmerná letenka] Easyjet Airline 70,-  Výber dátumov
Amsterdam Budapešť [obojsmerná letenka] Easyjet Airline 84,-  Výber dátumov
Amsterdam Viedeň [jednosmerná letenka] Easyjet Airline 108,-  Výber dátumov
Viedeň Amsterdam [obojsmerná letenka] Easyjet Airline 91,-  Výber dátumov
Ceny sú konečné, zahŕňajú letenku, taxy a poplatok za vystavenie.

« späť

© 1998-2016. Všetky práva vyhradené.          Všeobecné obchodné podmienky  |  Ochrana údajov  |  Kontakt

IATA accredited agent